elfe

تاثیر استرس بر پوست صورت، واقعیت یا شایعه؟

استرس بر روی پوست تاثیر گذار است

زیبایی صورت برای همه مردم اساسی است، پس هرآنچه بتواند این زیبایی را خدشه دارکند، مردم را به خود حساس خواهد کرد. یکی از این موارد تاثیر استرس بر پوست صورت است.

در بسیاری از موارد، ناراحتی و خودآگاهی از بیماری‌های پوستی میباشد که به مشکلات روان‌شناختی منجر می‌شود، اما نوعی ارتباط کاملا فیزیکی هم میان احساسات و پوست وجود دارد. این ارتباط بیش از همه خودش را در آکنه‌ها نمایان می‌کند که مستقیما به سطح هورمون‌های جسم مرتبط می‌شود. در واقع، زمانی که ما دچار استرس می‌شویم، هورمون کورتیزول در جسم ما ترشح می‌شود. این هورمون در خون ما به گردش می‌افتد، منجر به تولید بیشتر چربی می‌شود و درنهایت با مسدود کردن منافذ پوستی به بروز آکنه‌ها ختم می‌شود.

جوش‌های ناشی از استرس، تنها مشکلات پوستی‌ای نیستند که عوامل روان‌شناختی می‌توانند روی آن تاثیر بگذارند. در واقع، مشکلات عاطفی در میان 30 تا 60 درصد مردم روی پوست آن‌ها تاثیر منفی می‌گذارد. متخصصان می‌گویند که پوست، توانایی خاصی برای واکنش نشان دادن به احساسات در شکل‌های مختلف دارد.

پوست خشک و اگزما، نمونه‌های اساسی هستند که ارتباط میان ذهن و پوست را نشان می‌دهند. آمارهای علمی نشان می‌دهند که حدود 60 تا 70 درصد مردم، درجه‌ای از خشکی پوست را تجربه می‌کنند. جالب این میباشد که به نظر متخصصان، شایع‌ترین علت خشکی شدید پوست، همان خشم سرکوب‌شده یا ناشناخته است.

منبع:salamdoctor.com