elfe

حق حبس مهریه و شرایط آن

حق حبس مهریه و شرایط قانونی و مراحل قانونی اش چگونه است – یاسا

شرایط اعمال حق حبس. برای اینکه زوجه بتواند از حق حبس خودش استفاده کند، باید شرایطی فراهم باشد و اولین شرط این است که مهریه حال باشد؛ یعنی زمانی برای پرداخت مهریه مشخص نشده باشد.

حق حبس | مهریه | اعسار در پرداخت مهریه | اعسار شوهر و حق …

خانه نکات حقوقی حق حبس مهریه و شرایط آن. … در صورتی که زن قبل از استفاده از حق حبس و گرفتن مهریه با اختیار خود اقدام به پذیرش وظایف زناشویی کند.

حق حبس زوجه چیست و شرایط اعمال حق حبس چه می باشد؟ – یاسا

شرایط اعمال حق حبس. مهریه حال باشد. برابر ماده ۱۰۸۳ قانون مدنی مهر می تواند کلا یا جزئاً حال یا به وعده باشد. اگر مهر مدت دار باشد زمانی زوجه حق مطالبه آنرا دارد که مدت سپری گردد و چون از زمان عقد نکاح، زوج مجاز است که …

شرایط حق حبس در مهریه چیست؟ بررسی حق حبس زوجه در مهریه

شرایط حق حبس در مهریه چیست؟ هر آنچه که لازم است درمورد حق حبس زوجه در مهریه و شرایط آن بدانید را در ادامه این مطلب بخوانید.

شرایط قانونی حق حبس زوجه در مهریه

حق حبس زوجه در مهریه چه شرایطی دارد؟. در سال های گذشته اکثر جوانان با این ضرب المثل معروف(با رخت سفید به خانه شوهر رفتی و با کفن سفید هم بیرون می آیی)از زبان والدین خود پا به زندگی زناشویی و تجربه ی یک زندگی جدید می رفتند …

2 شرط حق حبس زن برای دریافت کامل مهریه | مشاوره با وکیل مهریه

-آیا شوهر نیز می‌تواند با استناد به حق حبس خود، پرداخت مهریه را منوط به تمکین زوجه سازد؟؟ قانون گذار در ماده 1085 قانون مدنی تنها از حق حبس زوجه سخن برده است و نسبت به مورد مقابل یعنی شوهر ساکت است.

مهریه و حق حبس – وکیل شاه مرادی -۷۵۹ ۳۹ ۳۹ ۰۹۱۲

مهریه و حق حبس: حق حبس در ماده 1085 قانون مدنی تعریف شده است که به موجب آن زن می تواند تا مهر به او تسلیم نشده از ایفای وظایفی که در مقابل شوهر دارد امتناع کند مشروط بر اینکه مهر او حال باشد و این امتناع مسقط حق نفقه نخواهد بود .

برچسب‌ها:, , , , , ,

فروشگاه مارکت سنتر