elfe

درمان خودسرانه موهای زاید ممنوع

برای درمان پرمویی و موهای زاید لازم میباشد علل هر کدام جداگانه بررسی شود

برای درمان پرمویی و موهای زاید لازم میباشد علل هر کدام جداگانه بررسی شود. درمان موهای زاید و پرمویی متفاوت بوده و درمان‌های خودسرانه برای پرمویی یا موهای زاید، می تواند مشکل آفرین باشد

خودسرانه اقدام به درمان موهای زاید نکنید
دکتر عرفانی متخصص پوست و مو، با اشاره به اینکه پر مویی اغلب در کل جسم ایجا می‌شود، گفت: پر مویی اغلب در بخش های مانند چانه، روی سینه و بخش های ران‌ها ایجاد می‌شود.

این متخصص پوست و مو با بیان اینکه یکی از علت‌های ایجاد موی زاید، اختلالات هورمونی است، اضافه کرد: یکی از علل ایجاد موهای زائد در زنان، افزایش سطح هورمون‌های مردانه میباشد که علاوه بر رشد موهای زائد، موجب ریزش موی سر و ایجاد آکنه نیز می‌شود.

این متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه یکی از روش‌های رفع موهای زاید و پرموئی، لیزر است، اضافه کرد: معمولا 70 درصد موهای ضخیم و مشکی با چندین مرتبه لیزر از میان می‌روند، البته افرادی که موی زاید دارند باید پیش از اقدام به لیزر موها، علل ایجاد آن را ریشه‌یابی و درمان کنند.

دکتر عرفانی ادامه داد: موی زائد اغلب در زنانی دیده می‌شود که مبتلا به کیست‌های تخمدانی هستند و این افراد بهتر میباشد پیش از اقدام برای از میان بردن موهای زائد، دورهای درمانی را طی کرده باشند.

وی در خصوص درمان‌های طب سنتی و استفاده از برخی روغن‌ها مانند روغن مورچه به منظور کمتر شدن موی زاید، گفت: اطلاع خاصی در این زمینه ندارم، اما بهتر میباشد افراد اقدام به درمان خودسرانه موهای زائد نکنند؛ زیرا چنین مشکلاتی به راحتی قابل درمان نیست.

منبع: isna.ir