elfe

روش صحیح پاک کردن آرایش چشم و معرفی چند پاک کننده های آرایش با مواد طبیعی

غلیظ‌ترین آرایش‌ها حتی آرایش ضد آب را نیز به راحتی از روی چشم‌ها پاک کنید

پاک کردن آرایش چشم یک کار اصولی میباشد که با دنبال کردن چند مرحله می‌توانید به راحتی آن را انجام داده و غلیظ‌ترین آرایش‌ها حتی آرایش ضد آب را نیز به راحتی از روی چشم‌ها پاک کنید.

چشم‌های ما جزو حساس‌ترین بخش‌های جسم مان هستند. مراقبت از چشم‌ها جزو مهم‌ترین برنامه‌ای میباشد که باید رعایت شود. پاک کردن آرایش چشم، وقتی که آخر شب میباشد و خسته هستید، واقعاً کار خسته کننده‌ای است. اگر شما از محصول درست استفاده نکنید و یا کار را به درستی انجام ندهید به پوست نازک و مستعد چشم صدمه می‌رسانید. باید از روش‌های درست و بدون ضرر برای تمیزی این بخش استفاده کرد تا علاوه بر پاکیزگی به رفع سیاهی دور چشم هم کمک کرده و مانع زیاد شدن آن بشویم. در اینجا با نحوه پاک کردن آرایش چشمآشنا شوید.

آرایش چشم را قبل از شستن صورت پاک کنید

این کار یک فرایند دو مرحله ایست. بسیاری از تمیز کننده ها نمی توانند کرم پودر و بقیه کرم ها را به خوبی از میان ببرند به خصوص در اطراف بینی و چشم ها، که این امر ما را به راهنمایی بعدی می رساند…

از پاک کننده صورت برای تمیز کردن آرایش چشم استفاده نکنید

زمانی که در مورد پاکسازی مواد آرایشی ماندگار مانند ریمل ضدآب حرف می زنیم توجه کنید که با پاک کننده های معمولی صورت نمی توان آن را از میان برد و اغلب بخشی از آن باقی می ماند و اگر به اندازه کافی دقت نکنید دور چشم های شما را کاملا سیاه خواهد کرد.

از پاک کننده آرایش چشم ملایم اما موثر استفاده کنید.

لازم نیست حتما پاک کننده را از بیرون بخرید ولی اگر می خرید، از تمیز کننده ای استفاده کنید که پایه آن روغنی باشد اما نه به حدی که رسوب بر روی پوست دور چشم باقی بگذارد. چطور بفهمیم یک تمیز کننده مناسب است؟ تمیز کننده مناسب، مواد آرایشی را به خوبی پاک کرده و به سادگی، بدون نیاز به حرکات محکم از صورت محو می شود.

از پد و گوش پاک کن پنبه ای استفاده کنید.

این موضوع را فراموش نکنید: از پوست ظریف دور چشم مراقبت کنید. با اینکه استفاده از دستمال کاغذی یا انگشت ها هم می تواند پوست شما را تمیز کند اما پدهای پنبه ای سایندگی کمتری برای پوست شما دارند. شما میتوانید آن را کمی هم مرطوب کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. برای تمیز کردن نقاطی که به سختی می توان به ان دسترسی داشت، مانند میان مژه ها از گوش پاک کن استفاده کنید.

پاک کننده را ابتدا بر روی چشم فشار داده و بعد به طرف پایین بکشید.

بعد از اینکه آرایش پاک کن را بر روی پد ریختید، آن را بر اطراف چشم فشار دهید و اجازه دهید که بر روی پوست حل شود تا کمتر نیاز به سایش پنبه باشد. هنگام پاک کردن چشم پنبه را با حرکات دایره ای حرکت دهید و همیشه به طرف پایین بکشید.

تا حد امکان از ریمل ضدآب استفاده نکنید

ممکن میباشد در طول روز خود را به خوبی حفظ نماید اما همیشه فرایند پاکسازی آرایش را دشوار و وقت گیر و از همه بدتر مضر برای چشم ها می کند.

شما می توانید با استفاده از مواد ساده ی موجود در خانه، برای خودتان پاک کننده ی آرایش عاری از مواد شیمیایی بسازید. برای آنکه مطمئن شوید به این پاک کننده ها حساسیت ندارید، 24 ساعت قبل از استفاده، مقدار کمی از آنها را روی مچ دستتان تست کنید.

شما می توانیددر خانه، برای خودتان پاک کننده ی آرایش طبیعی بسازید

پاک کننده آرایش صورت و چشم با مواد طبیعی

روغن زیتون و روغن بادام

چند قطره از روغن زیتون را برروی یک پد پنبه بریزید و صورت خود را با حرکت دایره ای پاک کنید . هنگام پاک کردن آرایش چشم، چشم خود را 10 ثانیه ببندید با پد پنبه به آرامی آن را پاک کنید . اگر شما پد پنبه در خانه ندارید چند قطره از روغن زیتون را در دستتان بریزید و برروی صورت خود بمالید و با استفاده از یک حوله و یا دستمال کاغذی نرم صورت خود را تمیز کنید و روغن اضافی را از صورت خود پاک کنید .

روغن زیتون و روغن بچه

روغن زیتون و روغن بچه را به اندازه مساوی با هم مخلوط کنید. یک پنبه ی توپی را در این مخلوط بزنید و با حرکات ملایم، سایه و خط چشم را پاک کنید. هر دو روغن، هم دارای خواص نرم کنندگی هستند و هم مواد آرایشی را پاک می کنند و هم پوست ناحیه ی اطراف چشمهایتان را مرطوب می سازند.

آب خیار

یک خیار تازه را پوست کنده و رنده کنید. یک هشتم فنجان آب خیار را با چند قطره روغن بچه مخلوط کنید و با پنبه ی توپی روی آرایش چشم هایتان بمالید و آنها را پاک کنید.

شیر و روغن بادام شیرین

1 قاشق غذاخوری پر شیر و 2 یا 3 قطره روغن بادام شیرین

در یک کاسه کوچک، شیر را با چند قطره روغن بادام شیرین مخلوط کنید . یک دستمال یا پارچه را کمی در این مخلوط شیرو روغن بادام نمدارکنید و برروی پوست خود قرار دهید و بعد با یک پنبه یا دستمال تمیز صورت خود را پاک کنید, برای اینکه مطمئن باشید که تمام شیر از صورتتان پاک شده میباشد با آب صورتتان را بشویید .

وازلین و آلوئه ورا

برای پاک کردن فونداسیون و رژ گونه از صورتتان، وازلین و ژل آلوئه ورا را به اندازه مساوی با هم ترکیب کنید و خوب بهم بزنید. وازلین، پوست را تمیز و مرطوب می کند و آلوئه ورا، مواد زائد چسبناک را کاهش می دهد.

ماست

برای پاک کردن آرایش پوست صورت حتما از ماست ساده استفاده کنید، نه نوع طعم دار. یک پنبه ی توپی را در ماست بزنید و با استفاده از آن، رژ گونه، پودر و فونداسیون را از صورتتان پاک کنید. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

شامپو بچه

برای پاک کردن ریمل هایی که بسختی پاک می شوند، روی یک پنبه توپی یا دستمال کاغذی، کمی شامپوی بچه بریزید و با آن ریمل را پاک کنید. این محصول بدون اشک برای بچه ها ساخته شده، اما بزرگسالان نیز می توانند از آن استفاده کنند.

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منبع:سایت بیتوته