elfe

زیبایی و سلامت پوست با سدر (+ تهیه ماسک)

فواید سدر برای پوست

سدر ماده‌ای پر خاصیت و پر کاربرد میباشد که یکی از فواید آن تاثیر معجزه آسای آن بر روی سلامت و زیبایی پوست است. در این بخش از بیتوته به خواص بی‌نظیر سدر برای پوست و علاوه بر آن تهیه ماسک با سدر پرداخته‌ایم.

تاثیر فوق‌العاده سدر بر روی پوست

– پوست کشیده و محکم با سدر:سدر یکی از گیاهانی میباشد که در طب سنتی به آن قابض می گویند. همین خاصیت سدر باعث فشردگی و تقویت اعضا می شود و دراصل اعضا را از سستی و شلی درمی آورد.

– ترمیم زخم و جای زخم:سدر، ماده‌ای موثر در تسریع ترمیم زخم و جای زخمبرای بهبود جای زخم هم می توان از سدر استفاده کرد. البته اگر جای زخم اسکار گذاشته و عمیق باشد نمی توان چندان امید داشت کهسدر کاری بکند اما اگر زخم سطحی باشد با چند بار استفاده از ماسک سدر می‌توانید زخم و جای زخم را بهبود بخشید و روند ترمیم آنرا سرعت بخشید.

– سدر و پاکسازی پوست:سدر به پاکسازی پوست کمک می کند. استفاده از سدر برای افرادی که پوستی چرب دارند، بسیار مناسب است. می‌توانید روی سدر بهعنوان یک اسکراب حساب کنید. در واقع سدر با لایه‌برداری مناسب این پاکسازی را انجام می‌دهد.

– پوستی نرم و شفاف با سدر:از خواص زیبایی این گیاه این میباشد که باعث نیکویی رنگ رخسار می شود. در صورتی که مشکل پوست شما کدری آن میباشد و میخواهید پوستی شفاف داشته باشید، استفاده ماسک با سدر پیشنهاد خوبی برای شماست.

– درمان التهاب و جوش صورت با استفاده از سدر:سدر با طبع خنکی که دارد باعث کاهش التهابات پوستی شده و با پاکسازی پوست از میکروب‌ها از به وجود آمدن جوش پیشگیری کردهو در بهبود آن موثر است.

تهیه ماسک صورت با سدر

ماسک ضد جوش,تهیه ماسک صورت,شفافیت پوست

ماسک صورت با سدر

ماسک سدر و ماست

یکی از ماسک های طبیعی که می‌توانید به عنوان لایه‌بردار استفاده کنید، ماسک گیاه سدر و ماست می‌باشد. همچنینیکی دیگر از موارد کاربرد این ماسک طبیعی، برای از میان بردن جوش‌ها، جای جوش، به خصوص جوش‌های دوران نوجوانی و جوانیاست، در ضمن می توانید از سدر و ماست برای زمانی که پوست جسم، صورت یا حتی پوست سرتان دچار خارش شده، برای رفعخارش و التیام التهابات پوستی استفاده کنید.

آموزش درست کردن: برای تهیه این ماسک باید مقداری سدر را با نوک قاشق چای خوری پیمانه کرده و ماست را به میزانی اضافه کنید که بامخلوط سدر به صورت خمیری در آید که روی پوست قرار بگیرد. دقت کنید این خمیر نباید بیش از حد غلیظ یا رقیق باشد و آن را بهصورت لایه‌ای نازک و به مدت نیم ساعت روی پوست خود قرار دهید و سپس شروع به آبکشی آن با آب سرد کنید. این ماسک برایپوست چرب کاربرد بیشتری دارد.

ماسک سدر و روغن بادام تلخ

از خواص زیبایی این گیاه این میباشد که باعث نیکویی رنگ رخسار می‌شود. در صورتی که مشکل پوستشما کدری آن میباشد و می‌خواهید پوستی شفاف و روشن داشته باشید، بهتر میباشد سدر را با روغن بادام تلخ مخلوط کرده و استفاده کنید.از آنجا که روغن بادام تلخ چرب میباشد مشکلی برای پوست ایجاد نمی‌کند و میتواند یکی دو ساعت روی پوست بماند.

آموزش درست کردن: برای این کار سدر را بجوشانید، سپس اب آن را صاف کرده و آبش را با هم وزن خودش روغن بادام تلخ مخلوط نمایید،سپس ان را روی حرارت کم قرار داده، آهسته هم بزنید تا آبش بخار شود و عصاره سدر در بادام تلخ باقی بماند.می‌توان این ماسک را با روغن زیتون تهیه کرده و درپایان روی روغن زیتون، کمی روغن بادام تلخ بریزید و بگذارید روی پوست باشد. این ماسک هر چه بیشتر روی پوست بماند اثرشبیشتر میباشد و برای پوست های خشک مفید است.

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منبع:سایت بیتوته