elfe

زیبایی پوست و مو با روغن زیتون

روغن زیتون خیلی خالص نه تنها برای سلامتی، بلکه برای پوست و مو نیز مفید است

روغن زیتون خیلی خالص نه تنها برای سلامتی، بلکه برای پوست و مو نیز مفید است. آن را بصورت روزانه بر روی پوست خود ماساژ دهید، به پوست شما درخشندگی می دهد و آن را از خشک شدن حفظ می کند.

روغن زیتون علاوه بر طبیعی بودن و قابلیت مرطوب نگه داشتن پوست ، دارای آنتی اکسیدان هایی قوی مانند ویتامین a و ویتامین e نیز هست. این ویتامین ها باعث احیای پوست های صدمه دیده از اثرات اشعه خورشید ، آلودگی هوا و بقیه خطرات محیطی مانند دود سیگار و استفاده غذا های آماده می شوند.این آنتی اکسیدان ها توانایی این را دارند که فعالیت سلول ها را بالا برده و پوست را لطیف تر نمایند. اگر روغن زیتون به منظور مرطوب نگه داشتن پوست صورت یا جسم استفاده شود ، به سطوح عمیق پوست نفوذ می کند و سپری محافظ برای نرم نگه داشتن و تغذیه پوست ایجاد می کند .

روغن زیتون می تواند هم به عنوان کرم شب استفاده شود و هم به عنوان مرطوب کننده ی روزانه استفاده گردد. علاوه بر آن پیشنهاد می شود که کمی آب لیمو ترش تازه با روغن زیتون مخلوط شود تا احساس طراوت بیشتری را برای پوست به ارمغان آورد . البته جذب شدن روغن زیتون در پوست ، کمی بیشتر از محصولات آماده طول می کشد . ولی به همین نسبت فواید آن نیز دوام بیشتری خواهد داشت .

طرز استفاده از روغن زیتون به عنوان مرطوب کننده طبیعی :
چند قطره از روغن را برداشته و آنرا به آرامی بر روی جسم بمالید.
به علت بوی تندی که دارد از مقدار کمی روغن زیتون استفاده کنید.
با محاسبه خشکی پوست خود، آنقدر استفاده کنید که نیاز دارید.

مراقبت از مو با روغن زیتون
زمانی که روغن زیتون را برای مراقبت از مو استفاده می کنید، دو امر مفید برای شما به دنبال خواهد داشت:

1 – روغن زیتون نرم کننده ای میباشد که به اعماق مو نفوذ می کند.

2 – کنترل کننده ی شوره ی سر میباشد . بعد از شستن مو با شامپو، با مخلوطی از روغن زیتون و آب ، موها را ماساژ دهید . 5 دقیقه بگذارید همانطور بماند سپس با شامپو و آب، موها را بشویید .حتی پوست شما نیز از این نرم کننده ی طبیعی بهره مند می شود و موها نیز درخشان می شود .

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منابع:
سیمرغ
oabab

منبع:سایت بیتوته